Lokalita

Žebětín je bývalá obec, městská čtvrť a katastrální území, a od od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Žebětín jedna z 29 samosprávných městských částí statutárního města Brna. Rozkládá se 9 km západně od centra města v blízkosti Masarykova okruhu.

Díky své poloze, tichému a klidnému prostředí nabízí okolí Žebětína nejen krásné vycházky, ale i příležitosti jak pro turisty, tak i cyklisty a v zimě i pro běžkaře. Turisty nejvíce ovšem lákají dvě studánky a to Ríšova a Helenčina společně s nedalekým čtyř hektarovým žebětínským rybníkem a brněnskou přehradou.

Doprava

Spojení s městem Brnem zajišťuje Dopravní podnik města Brna pomocí autobusové linky 52 z Mendlova náměstí, přes Žebětín až do Bystrce a zase zpátky.

Masarykův okruh

Dráha Masarykova okruhu byla postavena v osmdesátých letech minulého století. Každoročně se na ní pořádá nepřeberné množstvé akcí a mezinárodních soutěží motocyklů a automobilů. Najdete zde i golfové hřiště a střelnici. Více informací na www.automotodrombrno.cz

Ríšova studánka

Známý cíl nenáročných výletů do Podkomorských lesů, důležité rozcestí turistických cest. Voda ve studánce dříve měla zvýšený výskyt koliforních bakterií, byla uznána za nepitnou, a proto bylo upuštěno od dalšího měření kvality vody ve studánce. V blízkosti studánky prochází lesní silnička od Masarykova okruhu na Rakovec příjemná pro projížďky na kole. Chybí zde ovšem jakýkoliv úkryt před deštěm.

Restaurace v okolí:

  • Restaurace Žěbětínský dvůr, cca 4 minuty pěšky
  • Restaurace u Richarda (vaří vlastní pivo), cca 2 minuty pěšky

Žebětín

Dráha Masarykova okruhu